Porady

Psalm na ślub

Oczekiwanie na ślub bywa naprawdę stresujące. Narzeczeni muszą bowiem zatroszczyć się o każdy – nawet najmniejszy szczegół. Dekoracja kościoła oraz sali weselnej powinna być dopracowana w każdym szczególe – ważne są kwiaty, świeczki, a także ozdoby, które umieści się na ławkach. Oprócz tego, warto pomyśleć o psalmie.

Psalm na ślub, który wzruszy gości

Para młoda przed najważniejszym dniem w ich życiu musi wybrać także piękną muzykę, czytanie oraz psalm. Kościół proponuje naprawdę wiele psalmów, które są nie tylko wzruszające, ale również dające do myślenia. Ważne jest to, aby pamiętać o tym, że psalm, który wykorzysta się na swoim ślubie powinien być dziękczynny oraz błagalny. Dużą popularnością cieszą się takie psalmy, jak na przykład: “Pełna jest ziemia łaskawości Pana”, “Niech imię Pana będzie pochwalone”, “Radość znajduję w Pańskich przykazaniach”, „Nasz Pan jest dobry dla wszystkich swych dzieci” czy “Przez całe życie będę sławił Pana”.

Piękny psalm na ślub

Kreatywny ślub powinien charakteryzować się tym, że każdy element uroczystości będzie oryginalny. Psalm może być zaśpiewany przez dowolną osobę. Warto zatrudnić piosenkarza lub piosenkarkę, którą się uwielbia, ponieważ w ten sposób zaskoczy się swoich gości i sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Moment śpiewania psalmu powinien być nagrany przez fotografa, którego zatrudni się na ślub. Taka pamiątka z całą pewnością będzie wzruszająca i będzie można ją pokazać przyszłym pokoleniom, co jest naprawdę ważne.