Porady

Czytanie na ślub

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Właśnie dlatego, trzeba się do niego przygotować w odpowiedni sposób. Czytanie na ślubie jest bardzo ważne.

Co czyta się na ślubach?

Zbiór czytań ślubnych powinien być zaprezentowany w sposób estetyczny. Ceremonia ślubna to wydarzenie, które pamięta się bowiem przez całe swoje życie. Jeśli ślub jest planowany w okresie Wielkanocnym to warto zwrócić uwagę na to, że na pierwsze czytanie powinno wybrać się „Gody Baranka”. Jest to czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła. Ślub poza okresem Wielkanocnym ma większy wybór zbioru czytań. Można wtedy zdecydować się na przykład na: „Stworzenie mężczyzny i Niewiasty”, „Rebeka”, czy „Dobra żona”. Drugie czytanie również jest bardzo ważne. Pary młode najczęściej decydują się na „Miłość Boża” – jest to czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian.

Idealna atmosfera na ślubie

Czytanie na ślubie jest momentem bardzo wzruszającym i skłaniającym do refleksji. Bardzo często ksiądz czyta „8 Błogosławieństw”. Są to przepiękne słowa Ewangelii według świętego Mateusza. Kreatywny ślub powinien być tradycyjny, jednak z dodatkiem elementów, które przypadną do gustu młodemu małżeństwu. Kościół powinien być ozdobiony pięknymi kwiatami, świecami lub nawet balonami. Wszystko zależy od osób, które decydują się na to, aby spędzić ze sobą resztę swojego życia.

Kreatywny ślub z całą pewnością zapamięta się na zawsze. Warto więc zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół.