Porady

Urlop okolicznościowy na ślub

Kreatywny ślub to przepiękne wydarzenie, które jest przygotowywane w stylu pary młodej. Najczęściej pojawiają się na nim oryginalne elementy, które są w stanie zaskoczyć wszystkich gości. Na taki dzień warto wziąć urlop okolicznościowy.

Komu należy się urlop okolicznościowy na ślub?

Warto pamiętać o tym, że wolne od pracy w dzień ślubu nie przysługuje tylko parze młodej. O urlop mogą poprosić również rodzice dziecka wychodzącego za mąż. Aby dostać zezwolenie na wolne trzeba złożyć specjalny wniosek do pracodawcy. Taki urlop nie wlicza się do całej puli dni urlopowych pracownika. Co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdej osoby. Urlop ten można wziąć tylko na dwa dni, aczkolwiek jeśli chodzi o wydarzenie ślubne to taka ilość na pewno wystarczy.

Urlop okolicznościowy na ślub – kiedy go wykorzystać?

Przepisy nie podają dokładnej daty kiedy trzeba wykorzystać urlop okolicznościowy. Jest to sprawa indywidualna, ponieważ każda para bierze ślub w wybranym przez siebie terminie. Wniosek o tego typu urlop musi zawierać przede wszystkim dane osoby ubiegającej się o taki wniosek oraz termin, w którym chce się wykorzystać urlop. Oprócz tego – ważne jest to, aby do wniosku dołączyć dokument potwierdzający, że taki ślub faktycznie się odbył. Jak widać – nie można oszukać w takiej sytuacji, gdyż wszystko jest sprawdzane na bieżąco. Wnioski praktycznie zawsze są rozpatrywane pozytywnie – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wszystkich osób, które starają się o tego typu urlopy okolicznościowe.