Porady

Małe wesele – kameralne przyjęcie

Wiele Młodych Par decyduje się coraz częściej na kameralne wesela. Takie przyjęcia także mogą być eleganckie oraz pełne uroku. Zastanawiasz się jak to możliwe? W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci, że nie jest to wcale niemożliwe!

Dlaczego warto zorganizować takie małe wesele?

Kameralne wesele to przede wszystkim mniejsze koszta oraz mniejszy stres dla Pary Młodej. Rozwiązanie to sprawia, że zakochani mają czas dla wszystkich gości i mogą cieszyć się każdą chwilą. Mniejsza liczba zaproszonych osób to również mniejszy stres przed presją związaną z pierwszym tańcem oraz pozostałymi atrakcjami.

Co warto ustalić przed weselem?

Żadne wesele nie może odbyć się bez gości, z tego też powodu pierwszym krokiem wprowadzającym dwójkę zakochanych na drogę przygotowań do ślubu, powinno być utworzenie listy gości.

Decydując się na ograniczoną liczbę osób, warto dokładnie zastanowić się nad tym kogo, chcemy widzieć przy swoim boku, w tym ważnym dniu. Najbliższa rodzina, wąskie grono przyjaciół, a może ukochane pupile? Wybór należy przede wszystkim do Pary Młodej.

Kiedy lista gości jest ustalona, należy poszukać wymarzonej sali bądź miejsca, w którym ma odbyć się przyjęcie. Obecnie przyszli małżonkowie mają przed sobą szeroki wachlarz możliwości. Jeśli marzą o klasycznej aranżacji wnętrza, mogą zdecydować się na salę bankietową lub weselną. Dla osób kochających świeże powietrze i naturę oferuje się otwarte przestrzenie zaaranżowane tak, by każdy z gości mógł wygodnie usiąść, lub tańczyć do białego rana pod gołym niebem.

Kolejnymi punktami na liście przygotowań do ślubu powinien być wybór zespołu muzycznego lub dj. Oczywiście nie może też zabraknąć fotografa, który wykona piękne zdjęcia. Pamiętajcie, że pamięć jest ulotna, a zatrzymane na fotografiach wspomnienia będą pozwalały Wam wrócić do tych wyjątkowych chwil w dowolnym momencie.

Fotograf na ślub

W trakcie poszukiwań odpowiedniego fotografa, czy kamerzysty, warto zwrócić uwagę na jego dotychczasowe prace. Każdy posiada swój własny, wypracowany styl, dlatego ważne by sposób wykonywania ujęć, odpowiadał Młodej Parze. Fotograf ślubny to osoba niezwykle ważna, jeśli zależy nam na pięknych pamiątkach.

Kiedy goście, sala, atrakcje oraz fotograf są załatwieni, pora skupić się na dekoracjach ślubnych. Przy weselach dla niewielkiej liczby osób, można pokusić się o samodzielne wykonanie poszczególnych elementów ozdobnych. Gdy jednak nie mamy na to czasu, warto zlecić to doświadczonej osobie, która zadba o najmniejsze szczegóły. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się dekoratorki lub dekoratorzy ślubni.

Motyw przewodni wesela

Dzięki motywowi przewodniemu naszego wesela, duże łatwiej będzie wybrać poszczególne elementy dekoratorskie oraz dopracować wszystkie szczegóły. Może to być jeden kolor dominujący lub nadruk powielający się na serwetkach, obrusach czy balonach.

Rzadko kiedy zdarza się, że na weselu nie ma żadnych, nawet najmniejszych przekąsek. Dlatego też odpowiednie menu spełniające wymagania gości, również powinno znaleźć się na Waszej liście rzeczy do zrobienia przed ślubem.

Dobrze jest też ustalić, na jakie podziękowania dla gości chcemy się zdecydować. Ważnymi aspektami, które należy poruszyć są:

  • pierwszy taniec młodej pary,
  • podziękowania dla rodziców,
  • podziękowania dla gości.

Warto pamiętać, że kameralne wesela odbywają się zazwyczaj od obiadu do kolacji. Zatem, jeśli chcemy zapewnić gościom moc atrakcji, warto zastanowić się nad tym jak rozplanować poszczególne elementy wesela, by na wszystko starczyło czasu.