Formalności

Ślub cywilny po rozwodzie

Osoby, które decydują się na ślub myślą, że spędzą ze sobą całe swoje życie. Czasami jednak bywa zupełnie inaczej i wspólne życie kończy się rozwodem. Wtedy wydaje nam się, że już nigdy nie spotkamy wyjątkowej osoby, aczkolwiek życie jest przewrotne. Ślub cywilny po rozwodzie jest możliwy – co z całą pewnością będzie ogromną zaletą dla każdej osoby.

Ślub po rozwodzie

Ponowne wstąpienie w związek małżeński to nic złego. Ślub cywilny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są po rozwodzie. Trzeba pamiętać o tym, aby dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego dokument, który potwierdzi, że wcześniej brało się już ślubu oraz dokument potwierdzający rozwód. Kreatywny ślub cechuje się głównie tym, że zawiera oryginalne dekoracje. Na wydarzeniu cywilnym również można takich użyć.

Piękny ślub po raz drugi – czy to możliwe?

Podczas przygotowywania się do ślubu trzeba pamiętać o każdym szczególe. Gdy odbywa się on w Urzędzie Stanu Cywilnego, ważne jest to, aby pomieszczenie również było ozdobione. Trzeba pamiętać o pięknych kwiatach, lampionach i innych dekoracjach. W tym przypadku konieczne jest ozdobienie krzeseł. Ślub kościelny z rozwodnikiem to cięższy temat. Kościół Katolicki nie uznaje rozwodów i praktycznie w ogóle do nich nie dopuszcza. Kodeks Prawa Kanonicznego zgadza się na rozwód wtedy kiedy istnieją wady zgody małżeńskiej oraz wtedy kiedy istnieje pewna wadliwość zaślubin. Biskup powinien zezwolić na zawarcie związki małżeńskiego w takim przypadku – jest to naprawdę bardzo ważne.