fotograf
Porady

Zdjęcia ślubne, reportaż ślubny – jak znaleźć dobrego fotografa?

Fotografia ślubna to bardzo wymagająca dziedzina fotografii. Młoda para ma bowiem prawo oczekiwać, że zdjęcia ślubne oddadzą absolutną wyjątkowość tego dnia, towarzyszące mu emocji, że reportaż ślubny niczego nie pomnie. Znalezienie fotografa, który będzie potrafił odpowiedzieć na wszystkie te oczekiwania nie jest takie proste. 

Fotograf ślubny — jaki powinien być? 

Fotograf ślubny Gdańsk – nic prostszego niż wpisać hasło w wyszukiwarkę i znaleźć kogoś, kto oferuje swoje usługi za rozsądną cenę. Niestety to tak nie wygląda, a przynajmniej nie powinno, ponieważ szansa na rozczarowanie jest w takiej sytuacji całkiem spora. Przede wszystkim niezależnie od tego, czy interesuje cię sesja ślubna, reportaż ślubny czy też kompleksowa obsługa fotograficzna ślubu wraz z takimi atrakcjami jak fotobudka, fotografa trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy. Na początek warto zajrzeć do jego portfolio. Organizując sesję ślubną, masz z pewnością swoja wyobrażenia, w jakiej stylistyce powinny być zdjęcia. Nie każdy fotograf jednak czuje się dobrze w tych samych stylizacjach.

Może być świetnym ekspertem od romantycznej fotografii ślubnej, ale w tej nieco bardziej dowcipnej, żartobliwej, przełamującej stereotypy czuć się już tak komfortowo nie musi. Co jednak, jeśli tobie marzy się właśnie ta druga perspektywa. Portfolio zaś podpowie ci nie tylko, jakie doświadczenie ma fotograf ślubny, ale jakich sesji robił najwięcej, czy jest to reportaż ślubny, który do ciebie przemawia. Samo hasło fotograf ślubny Trójmiasto w wyszukiwarce to tylko początek bardziej rozbudowanych poszukiwań. 

Czym wyróżnia się fotografia ślubna?

Szukając fotografa ślubnego, warto zdawać sobie sprawę, czego się od takiego specjalisty oczekuje. Sesja narzeczeńska, małżeńska czy sam reportaż ze ślubu mogą wyglądać bardzo różnie. Fotograf musi być jednak bardzo mocno nakierowany na oczekiwania, marzenia, wyobrażenia państwa młodych. Oczywiście powinien im podpowiadać, co z jego doświadczenia wygląda lepiej, co mniej atrakcyjnie, natomiast to ich perspektywa powinna być na pierwszym miejscu. Fotografie ślubne mają cieszyć przez lata przede wszystkim tych, dla których był to najważniejszy dzień w życiu. 

Fotografia ślubna Gdańsk wymaga także czułości, umiejętności wychwytywania emocji i ich utrwalania. Nie ma znaczenia dla fotografów ślubnych, czy to sesja plenerowa, czy reportaż z USC czy kościoła. Z fotografem ślubnym musi cię więc połączyć nić porozumienia, która sprawi, że będzie on w stanie uchwycić twoje wyjątkowe i niepowtarzalne emocje z tego jedynego dnia w życiu. 

Zdjęcia ślubne, reportaż czy fotobudka?

Wiele osób planując zatrudnienie fotografa do ślubu i wesela, waha się, jakie rozwiązanie wybrać. Zdecydować nie jedynie na reportaż ze ślubu i wesela, a może postawić na sesję małżeńską w plenerze. Niektórzy rozważają jeszcze postawienie fotobudki dla gości i oczekują tutaj również wsparcia ze strony fotografa. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko ma także swoją cenę. Warto więc na początek zastanowić się, jakim budżetem dysponujesz. Następnie warto wskazać tę usługę fotografa, której braku sobie nie wyobrażasz (najczęściej jest to reportaż, ale nie zawsze). Później możesz się zacząć zastanawiać, czy bardziej zależy ci na pamiątkowej sesji, czy też na zafundowaniu dobrej zabawy gościom, którzy w fotobudce mogą puścić wodze fantazji.

Wiele zależy od tego, jak duży jest ślub i wesele, w jakim klimacie uroczystość jest organizowana, w końcu jak państwo młodzi podchodzą do tego wydarzenia.