Inspiracje

Jak podziękować rodzicom na weselu

W przypadku tradycyjnego wesela, jednym z jego najważniejszych momentów są podziękowania dla rodziców. Mówią one zazwyczaj o tym jak wiele mamy i ojcowie poświęcili dla swoich pociech, o połączeniu rodzin i przede wszystkim o tym za co są wdzięczni swoim rodzicielom państwo młodzi. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to bardzo proste w wykonaniu zadanie, jednak wymaga ono odpowiedniego przygotowania i co najważniejsze – dobrego pomysłu! Pod uwagę należy wziąć osobowość rodziców, ich upodobania oraz potrzeby. Pamiętajcie, że oni równie mocno co wy przeżywają ten wyjątkowy dzień dlatego pokażcie im, że bez nich nic nie byłoby takie samo.

Podziękowania dla rodziców – filmik

Do jednego z najpopularniejszego pomysłu na podziękowanie dla rodziców można zaliczyć filmik, na którym młoda para w zabawny lub wzruszający sposób przytacza najpierw historię swoich rodziców, a następnie opowiada za pomocą zdjęć to jak poznali się młodzi małżonkowie.

Oprócz tego możecie spróbować wymyślić rymowankę lub krótką piosenkę, którą zaśpiewanie razem i nagracie razem z waszym reżyserem na płytę, tak by rodzina mogła zawsze wrócić do tej chwili.

Kreatywne podziękowania dla rodziców

Oprócz oczywistej formy pokazania rodzicom jak bardzo ich kochacie przez mówienie im tego, warto pokusić się o zrobienie samodzielnie foto obrazu ze zdjęciami rodziców oraz waszymi, które będą mogli umieścić w domu nad kominkiem. Wielkość oraz materiał, z którego są wykonane dziś takie są przeróżne dlatego jedynym ograniczeniem może być budżet oraz wasza inicjatywa. Jest to również na tyle uniwersalny pomysł, że spodoba się on z pewnością większości rodziców.

Oprócz tego możecie podziękować rodzicom w następujący sposób:

  1. Podziękowanie symboliczne – kwiaty, czekoladki czy pięknie zapakowane upominki z napisem Dziękujemy. Oprócz tego z pewnością rodzicom spodoba się drzewo genealogiczne czy sadzonka prawdziwego drzewka jako symbol przyszłych pokoleń i wiecznej wdzięczności.
  2. Obecnie niezwykłą popularnością cieszą się filmy z podziękowaniami dla rodziców lub dana w późniejszym czasie płyta z filmem z wesela z dołączonymi do niej indywidualnymi podziękowaniami.
  3. Z pewnością żaden rodzic nie zrezygnuje również z biletu na koncert ulubionego zespołu czy spektakl w teatrze. Wasi rodzice tak samo jak wy będą potrzebować po wszystkim odpoczynku, dlatego też sprawcie im voucher na wyjazd do SPA lub wspólną wycieczkę, na której to Wy będziecie rozpieszczać swoich rodziców.
  4. Jednym z bardziej znanych sposobów na podziękowanie są również piosenki przepełnione miłością do mamy i taty. Czy jest coś bardziej wzruszającego niż para młoda w towarzystwie swoich rodziców tańcząca na środku sali? Chyba nie! Poniżej znajduje się lista pięknych utworów, które sprawią, że nie jednej osobie zakręci się łezka w oku.

Edward Sharpe & The Magnetic Zeros – Home
Natalia Kukulska – Co powie tata
Robert Janson, Kuba Badach – Małe szczęścia
Majka Jeżowska – A ja wolę moją mamę
Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat
Frank Sinatra – The way you look tonight
Chłopcy z Placu Broni – Kiedy już będę dobrym człowiekiem
Enej – Zbudujemy dom
Marek Grechuta – Dni, których jeszcze nie znamy
Grażyna Łobaszewska – Nie ma jak dom

Planując podziękowania dla rodziców pamiętajcie, by nikogo nie zawstydzić i by wasi rodzice czuli się przez te pare chwili nawet ważniejsi od was. W końcu gdyby nie oni, nie stalibyście na przeciwko siebie i kochali się właśnie w ten sposób jaki to robicie.