Porady

Jaka sukienka na wesele jako gość

Każda kobieta chce na weselu prezentować się doskonale. Nie ma w tym nic dziwnego. Pewnym wyzwaniem może być jednak znalezienie odpowiedniej kreacji. Takiej, która będzie nie tylko pięknie wyglądała i równocześnie będzie wygodna. Jaka powinna być sukienka na wesele?

Elegancka sukienka na wesele

Zwykle wesela są wyprawiane w stylu bardzo oficjalnym. To uroczystości, na których oczekuje się od gości tego, że będą wyglądać świetnie. To kwestia szacunku wobec młodych i ich rodziców. Dlatego właśnie sukienki na wesele zwykle są bardzo eleganckie. Oczywiście pod tym pojęciem mieści się wiele różnych krojów i materiałów. Sukienki te mogą więc być bardzo różnorodne i nie trzeba martwić się, że wszystkie kobiety na weselu będą ubrane w identyczne sukienki.

Wygodna sukienka na wesele

Na weselu bardzo ważna jest wygoda. Wprawdzie to oficjalna uroczystość, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by czuć się wygodnie w swojej sukience. Nie powinna ona krępować ruchów i przeszkadzać podczas tańca. Bardzo niewskazane są obcisłe lub krótkie sukienki, które mogą być przeszkodą w swobodnym poruszaniu się. Zwykle takie sukienki sprawiają sporo problemów nawet przy siadaniu i wstawaniu. Bezpieczniej jest wybierać sukienki długości midi i maksi. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na to, by w sukience można było swobodnie oddychać. Dotyczy to przede wszystkim kreacji gorsetowych. Źle dobrane mogą przysporzyć sporo problemów.

Tylko nie białe!

Bardzo ważne jest też to, że sukienka na wesele nie powinna być biała lub w odcieniu bardzo zbliżonym do bieli. Chodzi o to, by niemożliwe było pomylenie panny młodej z jedną z gości. Dobry zwyczaj nakazuje więc wybranie jakiegokolwiek innego koloru poza tymi, które kojarzą się z suknią ślubną. Z szacunku dla panny młodej ubrania w tym kolorze lepiej jest zostawić na inne okazje. W zależności od pory roku warto wybierać odcienie sezonowe. Latem sprawdzą się turkusy, amarant kolor fuksji i ciepła żółć. Jesienią można sięgać po odcienie bardziej przygaszone – ceglany, ciemną zieleń, karmelowy albo bordo.