Inspiracje

Ślub cywilny w plenerze

Coraz więcej osób decyduje się na ślub w plenerze. Nic dziwnego, takie wydarzenie na pewno wzbudzi wiele emocji wśród gości. Niektórym taka opcja się bardzo podoba, innym wręcz przeciwnie. Zdania są podzielone.

Zalety ślubu w plenerze

Jeśli chodzi o ślub w plenerze to pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych elementów. Przede wszystkim pogoda jest istotna. Takie śluby najczęściej organizuje się w lecie – sezon wakacyjny będzie do tego idealny. Wtedy ma się pewność, że na zewnątrz nie będzie padać.

Do organizacji ślubu w plenerze najczęściej wybiera się piękne ogrody, parki czy teren nad morzem. Panna młoda wybiera zwiewną sukienkę w stylu boho lub delikatny top odsłaniający ramiona z tiulową spódnicą. Kreatywny ślub ma wiele zalet. Zakochani nie muszą iść tradycyjną ścieżką przygotowywania tego pięknego wydarzenia, mogą zrobić wszystko po swojemu.

Dla gości poleca się strój formalny. Panowie będą prezentować się odpowiednio w eleganckich letnich garniturach. Dla pań nie ma lepszego rozwiązania niż suknia wieczorowa w kolorze odpowiadającemu motywowi przewodniemu.

Kreatywna organizacja ślubu

Ślub w plenerze wymaga innych rozwiązań, niż ten tradycyjny. Przede wszystkim trzeba wszystko zorganizować na zewnątrz. Poustawiać ławki, zrobić skromny ołtarz oraz ozdobić wszystko pięknymi kwiatami. To właśnie ołtarz powinien rzucać się w oczy. Najczęściej pary młodej decydują się na to, aby ozdobić go roślinami. Wesele również odbywa się w plenerze. Może to być nawet kilka metrów dalej. Przyjęcie organizowane jest na świeżym powietrzu, dzięki czemu panuje wyjątkowy klimat. Goście na pewno zapamiętają do wydarzenie do końca swojego życia. Taki ślub i wesele jest również interesujące dla dzieci, ponieważ mogą one biegać w swoim gronie po trawie lub bawić się w piaskownicy, która będzie przygotowana dla nich.