Inspiracje

Ślub cywilny w plenerze

Coraz więcej osób decyduje się na ślub w plenerze. Nic dziwnego, takie wydarzenie na pewno wzbudzi wiele emocji wśród gości. Niektórym taka opcja się bardzo podoba, innym wręcz przeciwnie. Zdania są podzielone.

Zalety ślubu w plenerze

Jeśli chodzi o ślub w plenerze to pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych elementów. Przede wszystkim pogoda jest istotna. Takie śluby najczęściej organizuje się w lecie – sezon wakacyjny będzie do tego idealny. Wtedy ma się pewność, że na zewnątrz nie będzie padać.

Do organizacji ślubu w plenerze najczęściej wybiera się piękne ogrody, parki czy teren nad morzem. Panna młoda wybiera zwiewną sukienkę w stylu boho lub delikatny top odsłaniający ramiona z tiulową spódnicą. Kreatywny ślub ma wiele zalet. Zakochani nie muszą iść tradycyjną ścieżką przygotowywania tego pięknego wydarzenia, mogą zrobić wszystko po swojemu.

Kreatywna organizacja ślubu

Ślub w plenerze wymaga innych rozwiązań, niż ten tradycyjny. Przede wszystkim trzeba wszystko zorganizować na zewnątrz. Poustawiać ławki, zrobić skromny ołtarz oraz ozdobić wszystko pięknymi kwiatami. To właśnie ołtarz powinien rzucać się w oczy. Najczęściej pary młodej decydują się na to, aby ozdobić go roślinami. Wesele również odbywa się w plenerze. Może to być nawet kilka metrów dalej. Przyjęcie organizowane jest na świeżym powietrzu, dzięki czemu panuje wyjątkowy klimat. Goście na pewno zapamiętają do wydarzenie do końca swojego życia. Taki ślub i wesele jest również interesujące dla dzieci, ponieważ mogą one biegać w swoim gronie po trawie lub bawić się w piaskownicy, która będzie przygotowana dla nich.