Inspiracje

Ślub we Włoszech

Italia to niezwykle słoneczny region, który staje się nie tylko wakacyjnym planem ale również idealną scenerią na wesele. Coraz większa liczba młodych par wybiera Włochy nie tylko ze względu na niezwykle malowniczą scenerię, ale również piękną pogodę oraz romantyczną atmosferę.

Włoski ślub

Poniżej spisaliśmy listę najchętniej wybieranych miejsc przez przyszły małżonków, gdzie pragną powiedzieć sobie „TAK”. Jeśli szukasz inspiracji gdzie powinnyście z partnerem zawrzeć związek małżeński, powinniście zastanowić się nad którymś z tych niezwykłych miejsc.

  1. Rzym – nikogo nie powinno zdziwić przytoczenie tego miejsca, ponieważ stanowi ono inspirację dla wielu par, jeśli w grę wchodzi ślub za granicą. Ogromna liczba wspaniałych scenerii sprawia, że ciężko zdecydować się na jedną z nich. Chcąc rozpocząć planowanie wesela we Włoszech skup się na swoich preferencjach. Warto skorzystać przy okazji z sesji plenerowej w tym mieście. Fotograf na ślub w Rzymie – z pewnością zaplanuje Wam najpiękniejszą sesję w życiu!
  2. Wenecja – czy nie marzyłaś nigdy o przejażdżce gondolą wraz ze swoim małżonkiem? Cóż obecnie masz taką możliwość, a na dodatek możesz wziąć ślub na jedne z urokliwych łódeczek. Weneckie zaułki oraz piękne mosty to idealne miejsce na powiedzenie sobie słów przysięgi.
  3. Toskania – podczas planowania ślubu we Włoszech na Twoim planie nie powinno zabraknąć Toskanii. Miejsce to obfituje w winnice, gaje oliwne oraz bezkresne błękitne niebo. Czy można oczekiwać czegoś więcej, jeśli marzy nam się idealna sceneria na nasze wesele?
  4. Wybrzeże Amalfitańskie – największą zaletą tego miejsca jest przepiękna linia brzegowa. Region ten obfituje w cytrusowe gaje, fiordy oraz zatoki stworzone do bycia tłem dla ceremonii ślubnej. Najpiękniejsze miasta tego regionu to: Positano, Salerno, Ravello oraz Sorrento.

Włoskie wesele

Jak łatwo się domyślić Włochy posiadają długoletnią tradycję wyprawiania przyjęć weselnych. Ich tradycje oraz przesądy różnią się nieco od naszych, ale decydując się na ślub w tym kraju dobrze wiedzieć co nieco o kulturze tam panującej.

  1. Nie bierz ślubu we wtorek i piątek, ponieważ nazwa pierwszego dnia pochodzi od imienia rzymskiego boga wojny Marsa. Oznacza to, że małżonkowie będą prowadzić ze sobą ciągłe potyczki. Natomiast piątek to dzień narodzin złych mocy.
  2. Ulewa lub deszcz podczas wesela oznacza szczęście i pomyślność w związku. Jedno z włoskich przysłów mówi „Mokra panna młoda, szczęśliwa panna młoda”.
  3. Podczas wesela para młoda zjada z jednego talerza zupę oraz miód. Mają one zwiastować chwile radości oraz słodyczy w trakcie trwania wesela.
  4. Jedną z najromantyczniejszych tradycji jest śpiewanie przez pana młodego przyszłej małżonce serenady pod jej oknem w towarzystwie przyjaciół lub muzyków.

Włoskie wesela bez wątpienia mają w sobie coś z usposobienia tamtejszych ludzi. Luz, zabawa i wszech obecnie panująca dobra wola wobec innych sprawia, że Italia są idealnym miejscem na ślub.