Porady

Marsz weselny

Ceremonia zaślubin jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego kto zdecydował się na ślub. Piękna oprawa muzyczna gra równie ważną rolę co wystrój kościoła lub innego miejsca, w którym młoda para ma powiedzieć sobie „Tak”. Ma ona wprowadzać podniosły nastrój i magiczny klimat. Jeśli decydujesz się na ślub kościelny musisz wiedzieć, że nie każda piosenka będzie mogła być zagrana ze względu na charakter miejsca.

Ślub konkordatowy

Ślub konkordatowy lub ślub kościelny odbywa się w kościele, a to oznacza, że ceremonia ta rządzi się swoimi prawami, które należy przestrzegać. Jednym z ważniejszych elementów jest marsz weselny, który rozpoczyna całą uroczystość.

Oczywiście narzeczeni mogą samodzielnie wybrać psalm na ślub lub posiłkować się tymi już dobrze każdemu znanymi. Przygotowując się do mszy należy pamiętać również o tym, by czytanie na ślub było zgodne z charakterem ceremonii, a muzyka towarzysząca parze młodej była piękna i podniosła. Co ciekawe większość marszy weselnych nie jest liturgicznymi pieśniami, jednak mimo to księża zgadzają się na ich granie podczas mszy.

Marsz weselny Mendelsona

Marsz ten został napisany przez Wiliama Szekspira w 1842 roku. Pochodzi ze „Snu nocy letniej”. Skomponowany przez Feliksa Mendelssohna i chociaż nie należy do utworów liturgicznych, czy religijnych, to wiele młodych par decyduje się właśnie na niego. Utwór ten grany jest podczas zakończenia uroczystości i wyjścia z kościoła. Jak marsz weselny został zagrany pierwszy raz w 1847 roku.

Chcesz na zawsze upamiętnić marsz weselny? Skorzystaj z usług profesjonalnych kamerzystów weselnych, dzięki którym ten wyjątkowy dzień na zawsze zostanie utrwalony.

Marsz weselny Wagnera

Utwór znany niemal każdemu, pochodzi z opery „Lohengrin”. Wagner skomponował utwór w 1850 roku i od tamtej pory uznawany jest za najpiękniejszy utwór do marszu weselnego niemal na całym świecie.

Oczywiście oprócz dwóch najpopularniejszych marszów weselnych: Mendelsona oraz Wagnera, wiele par decyduje się na inne utwory, które mają być uwiecznieniem tego wspaniałego dnia. Jeśli tak jak oni nie chcesz decydować się na oczywisty wybór, powinieneś przesłuchać utwory takie jak:

  1. Kanon – J. Pachelbel.
  2. Marzenie – F. Schubert.
  3. Obój Gabriela – E. Morricone.
  4. Aria na strunie G – J.S.Bach.
  5. Ave Maria – G.Caccini.
  6. Panis Angelicus – C.Franck.