Inspiracje

Skrzypek na ślub

Planowanie ślubu i wesela to nie tylko wybór wymarzonej sukni ślubnej, odpowiednio skrojonego fraku, czy sali jak z marzeń. Jedną z ważniejszych kwestii, która nadaje odpowiedni ton uroczystości jest muzyka. I nie chodzi tutaj jedynie o muzykę na sali, do której para młoda będzie bawić się razem z gośćmi, ale również o tę podczas ceremonii zaślubin. Czy biorąc ślub kościelny jesteśmy skazani na organistę z danego kościoła? A może podczas ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego nie może zabrzmieć żadna muzyka? Przeczytaj wpis i przekonaj się sam.

Muzyka kościelna

Jedną z opcji, na którą decyduje się większość par jest organista pochodzący z parafii, w której odbywa się ślub. Jest to rozwiązanie najprostsze i najłatwiejsze do zorganizowania. Jeśli jednak zależy ci na wyjątkowej oprawie muzycznej w dniu swojego ślubu możesz zdecydować się na wynajęcie osoby grającej na skrzypcach.

Zazwyczaj skrzypek lub skrzypaczka mają przygotowane przykładowe repertuary, które z pewnością sprawdzą się podczas tak ważnej uroczystości. Pamiętaj, jednak by skonsultować z taką osobą swoje wszystkie prośby dużo wcześniej, ponieważ na sam koniec może okazać się, że nie wyszło tak jak tego chcieliście. Szczególnie, jeśli chcecie by Wasze wesele było dopięte na ostatni guzik. Stylowa uroczystość wymaga zadbania o każdy, nawet najmniejszy, szczegół.

Marsz weselny

Podczas wybierania odpowiedniej oprawy muzycznej postaraj się mieć na uwadze fakt, że często dodatkowe przedłużanie ceremonii muzyką może być dla gości nużące. Mimo tego, że jest to wasz dzień i to wy gracie pierwsze skrzypce, decydując się taką uroczystość musicie mieć na uwadze również innych.

Aby nie przedłużać i nie trzymać gości za długo w kościele lub urzędzie poproś grajka o to, by grał skrócone wersje utworów. Wyjątkiem może być marsz wprowadzający i na zakończenie.

Upewnij się również, że głos organisty lub osoby śpiewającej będzie dobrze współgrał ze skrzypcami.