glamour wesele
Bez kategorii

Wesele glamour – luksus i bogactwo

Ślub i wesele to tak ważne wydarzenie, że każdy chce, by wyglądało ono absolutnie perfekcyjnie w każdym calu. To coś więcej niż prosta formalność, która wiąże ze sobą dwoje ludzi. W wielu kulturach to wręcz magiczny rytuał, który naznacza ludzi na całe życie. Niezależnie od tego, co sądzisz o ślubie i weselu, skoro się na nie zdecydowałeś, na pewno zależy ci na tym, by wszystko było perfekcyjnie. Oznacza to też przemyślenie stylu, w którym chcesz urządzić wesele. Nieodmiennie od lat powodzeniem cieszy się luksusowy styl glamour.

  1. Styl glamour – pochodzenie
  2. Wesele w stylu glamour
  3. Stroje, dodatki i dekoracje

Skąd się wziął styl glamour?

Początki stylu glamour mogą być zaskakujące. Coś, co kojarzy się z bogactwem, luksusem i przepychem na pograniczu kiczu zostało wymyślone i z powodzeniem uskuteczniane w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu. Bogaczom z tamtego okresu pozwalało to bowiem dodatkowo podkreślić swój status. Teraz ten styl idealnie sprawdzi się nie tylko w luksusowych wnętrzach pięknych domów i apartamentowców, ale też po prostu na weselu. Charakter wesela dyktowany w stylu glamour potrafi naprawdę być niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich gości.

Czym charakteryzuje się wesele glamour?

W stylu glamour liczy się przepych. Nie możesz jednak przesadzić – musisz balansować na granicy kiczu, ale nigdy nie wolno ci tej granicy przekroczyć. Wesele w stylu glamour musi cechować się przepychem. Wymaga tego aranżacja sali weselnej, bukiet ślubny czy suknia ślubna, ale też mniejsze dodatki. W tym przypadku odpowiedni topper na tort weselny to absolutne must have. Dodatki powinny być utrzymane też w kolorach przydymionego różu. Nie zaszkodzi też, jeśli będą ozdobione kryształkami. Wszystko ma błyszczeć. Musisz też jednocześnie zachować umiar. Motyw przewodni uroczystości ma oszałamiać i zachwycać, a nie przytłaczać. 

Kryształowe żyrandole to nie wszystko! Skup się też na stroju panny młodej w stylu glamour

Dekoracje ślubne utrzymane w tym stylu dobrze komponują się z odcieniem pudrowego różu. Świetnie sprawdzą się też złote dodatki. Na waszym weselu pan młody powinien mieć lśniące buty. Panna młoda natomiast wysoki kok i duże kolczyki. Sala weselna od progu musi już pokazywać swój przepych i bogactwo, w czym może pomóc odpowiednio dobrana księga gości. Luksus, który wyrósł na wielkim kryzysie teraz też może wywoływać efekt wow. Eleganckie świeczniki i piękne kwiaty nadadzą odpowiedni blask i splendor całości. Srebro, złoto i róże to powinno cię inspirować.